Opel Astra G ( Stag 100 ) X16SZR

Wszystko na temat systemów mikserowych
gtmaxward
Posty: 4
Rejestracja: 2017-10-01, 16:58

Opel Astra G ( Stag 100 ) X16SZR

Post autor: gtmaxward »

Witam,

dostałem do naprawy astrę....więc:

Astra wyposażona jest w sterownik Stag 100. Centralka ma prawdopodobnie problem z emulacją wtryskiwacza. Zauważyłem także brak rezystora 20 Ohm który powinien być wpięty szeregowo pomiędzy biało-zielonym a żółtym przewodem, co skutkuje check engine (błąd 0200 po wymiganiu kodu) na desce. Więc wygrzebałem gdzieś dwa rezystory po 10 omów i wlutowałem. Rozłączyłem akumulator, podłączyłem i check nadal, więc podłączam AcLpgWin zmieniam wartość "Czas przełączania" przy funkcji przekaźnik - emulator z 0.36 na doświadczalne 0.10. Stacyjka na pozycje zero, chwilę czekam i odpalam. Ku mojemu zdziwieniu check zgasł na chwilę ale zapalił się ponownie, tylko że teraz nie następuje to od razu, tylko po kilku sekundach. Postanowiłem rozebrać jeszcze sterownik LPG w celu zlokalizowania zimnych lutów. Poprawiłem luty na całej wtyczce i tam gdzie miernik sugerował. Znalazłem jeszcze kondensator 100 uF 50 V który spuchł i niestety nie znalazłem innego na wymianę. Teraz troszkę o pracy na PB, ogólnie auto ma problem z odpalaniem na benzynie, trzeba wciskać pedał gazu by jakoś ruszyło, choć nie zawsze. Dlatego najpierw chce wyeliminować problem z LPG, czyli ten check, później biorę się za PB.
ODPOWIEDZ