przekazywanie kluczyków samochodowych i pieniędzy

’Co należy sprawdzić po zakupie używanego auta z instalacją LPG?’

Osoby zainteresowane zakupem auta z rynku wtórnego oczekują, że wybrany przez nich samochód będzie gotowy do jazdy i niedrogi. Wielu nabywców liczy również na możliwość oszczędnej eksploatacji auta, dlatego samochody z instalacją gazu cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem. Co należy sprawdzić po zakupie używanego auta z instalacją LPG? Poza zweryfikowaniem dokumentacji samochodu oraz wpisu o montażu instalacji gazu w dowodzie rejestracyjnym trzeba skontrolować stan techniczny pojazdu, w tym sprawność samochodowej instalacji gazowej.

Jak ocenić stan instalacji gazowej w używanym samochodzie?

Nie zawsze nabywca auta dysponuje wiedzą, która jest wystarczająca do oceny faktycznej kondycji instalacji gazu w używanym samochodzie, np. jakości i stopnia zużycia jej poszczególnych komponentów. Ważną do sprawdzenia kwestią jest również sposób, w jaki został wykonany montaż instalacji LPG w samochodzie. Informacje o instalacji gazu, założonej przez poprzedniego właściciela auta, warto zatem zdobyć w fachowym warsztacie. Jeśli w używanym aucie założono instalację od znanego producenta, to szansa na jej długą żywotność jest spora, pod warunkiem jednak, że wiek instalacji nie wskazuje na ryzyko nadmiernego zużycia jej podzespołów. Konieczność ich wymiany wiąże się bowiem z dodatkowymi kosztami.

Jak zdiagnozować stopień zużycia samochodowej instalacji gazowej?

Precyzyjną diagnostykę instalacji gazu LPG można wykonać w warsztacie oferującym takie usługi, który dysponuje odpowiednim sprzętem do kontroli szczelności instalacji gazowej, a także do analizy spalin. Wykwalifikowany pracownik dokona pomiaru obciążeń silnika zasilanego paliwem gazowym oraz przeprowadzi niezbędną regulację instalacji.