stosy monet na tle mężczyzny podpisującego dokument

’Czy samochód z instalacją LPG traci na wartości?’

Montaż samochodowej instalacji gazowej pozwala kierowcy czerpać korzyść z oszczędnej jazdy. Tankownie pojazdu paliwem gazowym jest wciąż opłacalne. Czy samochód z instalacją LPG traci na wartości? Oczywiście, że nie. Przeciwnie, dla wielu nabywców pojazdu obecność instalacji autogaz w zakupionym aucie jest atutem. Dotyczy to zwłaszcza samochodów, które zużywają dużą ilość paliwa, tj. pojazdów z mocnym silnikiem, dużą masą, a także aut często eksploatowanych.

Kiedy użytkowanie auta na gaz jest opłacalne?

Użytkowanie auta na gaz jest opłacalne, gdy instalacja gazu LPG jest dobrej jakości. Nowoczesna, w pełni sprawna instalacja gazowa odpowiada za ekonomiczne zużywanie paliwa. Współcześnie montowane instalacje gazu sekwencyjnego umożliwiają precyzyjne dawkowanie paliwa do cylindrów silnika. Producenci wysokiej klasy instalacji autogaz, np. marki Zenit, przykładają dużą wagę do jakości komponentów, z których zbudowana jest instalacja, a także oferują produkty idealnie dostosowane do modelu silnika samochodowego. Elektroniczne sterowniki kontrolują dostawę paliwa do silnika w optymalnej dawce, co wpływa na dynamiczne, a jednocześnie oszczędne podróżowanie.

Dlaczego samochody na gaz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem?

Popularność pojazdów zasilanych paliwem gazowym nie przemija. Jest wiele powodów, dla których samochody na gaz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród klientów. Zakup nowego auta z fabrycznie zamontowaną instalacją gazu LPG nie należy obecnie do rzadkości. Producenci aut wdrażają nowe technologie usprawniające użytkowanie samochodów, również w zakresie instalacji LPG. W przypadku zakupu używanego samochodu, w którym zbywca zdecydował się na montaż instalacji autogaz, warto sprawdzić jakość instalacji gazowej oraz parametry pracy silnika w warsztacie.