para oparta o maskę samochodową z kluczykami

’Ile kosztuje montaż instalacji gazowej w samochodzie?’

Cena gazu LPG jest wciąż korzystniejsza niż koszt benzyny, czy oleju napędowego. Inwestycja, związana z założeniem instalacji gazowej w aucie, zwraca się po kilku miesiącach eksploatacji pojazdu. W pojazdach z pośrednim wtryskiem paliwa koszt montażu instalacji LPG jest dużo niższy niż w autach z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Cenę montażu instalacji LPG kształtuje kilka czynników.

Co wpływa na koszt montażu instalacji LPG do auta?

Od wielu lat w samochodach zakładane są sekwencyjne instalacje autogaz, zbudowane z zaawansowanych podzespołów. Wysoka jakość części decyduje o cenie instalacji autogaz, a w rezultacie o koszcie montażu samochodowej instalacji gazowej. Jeśli jesteś ciekaw, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, decydując się na montaż instalacji gazowej w samochodzie, skorzystaj z kalkulatora opłacalności LPG. Z jego pomocą łatwo oszacujesz koszty eksploatacji auta z instalacją LPG. Koszt inwestycji w samochodową instalację LPG uzależniony jest od standardu wykonania usługi. Montaż instalacji autogaz w wyspecjalizowanym warsztacie gazowym wiąże się często z wyższym wydatkiem, na który składa się nie tylko solidne wykonanie usługi, lecz również nienaganna estetyka montażu poszczególnych elementów instalacji.

Koszt inwestycji w sekwencyjną instalację autogaz, a rodzaj silnika

Każdy silnik samochodowy wymaga zainstalowania komponentów odpowiednich do jego mocy i pojemności, co wpływa na koszt montażu instalacji LPG. Ponadto sekwencyjna instalacja gazowa może być przeznaczona do aut z bezpośrednim lub pośrednim wtryskiem paliwa. Założenie sekwencyjnej instalacji gazowej jest droższe w przypadku samochodów wyposażonych w silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Koszt montażu instalacji LPG kształtuje się jednak różnie w poszczególnych regionach kraju, dlatego warto zrobić rozeznanie w zakresie ceny usługi proponowanej w poszczególnych warsztatach gazowych. Ceny montażu instalacji gazowej do aut z pośrednim wytryskiem benzyny zaczynają się już od 2000 zł, natomiast do samochodów z bezpośrednim wtryskiem od 3000 zł. Jeśli dotychczas wahałeś się, czy zaoszczędzisz, jeżdżąc na gazie, mamy nadzieję, że Cię przekonaliśmy. Koszt montażu jest zmienny, ale oszczędność jest stała. Zacznij oszczędzać już dziś.