Ceny instalacji gazowych podyktowane są zastosowaną technologią ich produkcji. Dostępne u nas produkty nowej generacji po zamontowaniu nie powodują odczuwalnej różnicy mocy pojazdu. Im bardziej zaawansowane technologicznie podzespoły, tym droższa jest instalacja. Zachęcamy do skorzystania z konfiguratora instalacji gazowej, który umożliwi zebranie informacji na temat podzespołów właściwych do konkretnej wersji silnika. Należy sceptycznie podchodzić do zbyt atrakcyjnych cent instalacji LPG. Tanie systemy starszej generacji nie zapewnią tak niskiego spalania paliwa, jak nowoczesne produkty. Podzespoły w samochodowych instalacjach gazowych starszego typu mogą również odznaczać się mniejszą trwałością.
Od czego zależy cena montażu instalacji gazowej?
Koszt instalacji LPG wpływa na cenę montażu instalacji gazowej. Warto jednak zdecydować się na samochodowy system gazowy od sprawdzonego producenta, który wykorzystuje do budowy instalacji solidne części. Zastosowanie trwalszych komponentów wpływa na wydłużenie żywotności całej instalacji, a także na komfortową i ekonomiczną jazdę. Należy zauważyć, że wyższy koszt zakupu i montażu wysokiej jakości instalacji LPG przełoży się w przyszłości na zysk spowodowany oszczędną jazdą.
MONTAŻ LPG – CO WARTO WIEDZIEĆ?
Decydując się na zakup i montaż LPG, warto dokładnie zapoznać się z parametrami wybranych systemów i sprawdzić, czy nadadzą się do silnika znajdującego się w aucie, w którym ma być zakładana instalacja. Należy też pamiętać, że nie jest to inwestycja, która zwróci się w ciągu kilku dni. Im więcej kilometrów w ciągu miesiąca pokonuje dane auto, tym szybciej zwracają się pieniądze zainwestowane instalację gazową. Warto zadbać, by była ona najwyższej jakości. Wpływa to nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika, ale też na wydłużenie okresu bezawaryjnego działania systemu.
Wybór komponentów i montaż LPG nie oznacza, że nie będzie trzeba tankować benzyny. Gaz jest alternatywnym zasilaniem pojazdu i do prawidłowego spalania potrzebuje odpowiedniej temperatury. Tak więc początkowe minuty pracy silnika (szczególnie zimą) będą zasilane benzyną. Ponadto kupując nowe części można zapomnieć o kosztach związanych z eksploatacją. Homologacja butli jest ważna przez 10 lat, więc poza dodatkowym, corocznym przeglądem (wykonywanym przy badaniu technicznym auta) nie ma konieczności dodatkowego inwestowania w LPG.