Czy montaż instalacji gazowej do auta hybrydowego jest możliwy?

Czy montaż instalacji gazowej do auta hybrydowego jest możliwy?

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie – jak jeździć taniej? Odpowiedź jest prosta a realizacja w zasięgu ręki!

Czy wiecie, że hybryda jeżdżąca jako taksówka pali średnio 5-5,5 l benzyny na 100 km, a gazu LPG – nie więcej niż 7 l/100 km? Z liczbami się nie dyskutuje.

Czy montaż instalacji gazowej do auta hybrydowego jest możliwy?
Auta hybrydowe nie są już rzadkością na drogach. Na pytanie: „Co wiesz o autach hybrydowych?” – odpowiedź dla wielu jest automatyczna: „są oszczędne i ekologiczne”. A na pytanie: „Czy montaż instalacji gazowej do hybrydy jest możliwy?” wielu nie zna odpowiedzi. A odpowiedź jest bardzo prosta. Montaż gazu do hybrydy jest możliwy, a co najważniejsze – jest opłacalny. Inwestycja zwraca się bardzo szybko.

Gaz w hybrydzie jest możliwy i opłacalny
Przyjmując cenę benzyny ok. 5,00 zł, a cenę LPG ok. 2 zł, średni koszt przejazdu 100 km hybrydową Toyotą Auris 1,8 to wydatek ok. 25 zł. Natomiast z zamontowaną instalacją gazową to wydatek ok. 12 zł czyli różnica jest dwukrotna. Na każdym przejechanym 1 000 km oszczędność sięga 100 zł. A jeśli jeździsz autem 5 lat i rocznie pokonujesz 20 000 km, z instalacją Zenit oszczędzasz nawet 13 000 zł. Liczby mówią same za siebie.

Hybryda coraz bardziej popularna
Początkowo najbardziej spopularyzowaną hybrydą była Toyota Prius. Dziś napęd hybrydowy występuje w szerokiej gamie modeli aut, nie tylko w Toyocie. Z roku na rok przybywa właścicieli aut o zasilaniu hybrydowym a jednocześnie tych, którzy hybrydy konwertują na instalacje autogaz LPG. Każdy, kto potrafi liczyć pieniądze, stawia na konwersję hybrydy na gaz. Dobrym przykładem są kierowcy taxi. Usługa taxi to zarobek, a hybryda na gazie jeszcze zwiększa ich oszczędności.