samochód z lpg

’O czym musisz pamiętać, kupując auto z LPG?’

Współcześnie bardzo wiele osób decyduje się na zamontowanie w swoim pojeździe instalacji gazowej. Instalacja LPG cieszy się zainteresowaniem głównie ze względu na niższe ceny gazu niż benzyny. Osoby, które chcą zamontować w samochodzie LPG, muszą jednak pamiętać, że instalacja powinna być założona w profesjonalnym warsztacie. Aby działała efektywnie i ekonomicznie należy również pamiętać o regularnych przeglądach.

W jakich pojazdach można zamontować LPG?

Przede wszystkim warto  wiedzieć o tym, że instalacja gazowa jest odpowiednia dla ponad 90 % pojazdów. Okazuje się, że stopień skomplikowania nowoczesnych silników zwykle nie wpływa negatywnie na współpracę z instalacją LPG. Zanim zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto dokładnie sprawdzić, czy silnik naszego pojazdu będzie odpowiednio działał przy zasilaniu gazowym i jakiego typu rozwiązanie będzie dla niego najkorzystniejsze. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji w tej kwestii jest warsztat specjalizujący się w instalacjach gazowych. Przydatne informacje można również uzyskać na forach motoryzacyjnych oraz serwisach związanych z tematyką samochodową. Należy jednak w tym przypadku zachować ostrożność, ponieważ nie wszystkie publikowane tam informację są wiarygodne.

Czy zawsze LPG jest tańsze?

Kwestia oszczędności w przypadku instalacji gazowych to temat dość szeroki, ale jednocześnie można stwierdzić, że finalnie bilans finansowy przemawia na jej korzyść. Wiele zależy przede wszystkim od doboru właściwej instalacji i prawidłowego montażu, czego efektem jest optymalna współpraca pojazdu z instalacją. Oczywiście zasilanie gazem jest tańsze niż benzyną, ale do ogólnych kosztów należy doliczyć też koszty eksploatacji, które w ogólnym rozrachunku pozostają i tak niewielkim kosztem w stosunku do oszczędności jakie uzyskamy w wyniku montażu instalacji gazowej.

Warto też pamiętać, że instalacja gazowa wymaga takiej samej, stałej kontroli, jak każdy inny komponent naszego auta co nie jest niczym nadzwyczajnym dla posiadaczy czterech kółek. Dlatego też, aby instalacja gazowa spełniała oczekiwania użytkownika należy pamiętać o regularnym serwisowaniu w wyspecjalizowanym warsztacie.