wymiana zbiornika LPG

’Kiedy zbiornik LPG wymaga wymiany?’

Zbiornik LPG po wyprodukowaniu musi przejść test ciśnieniowy oraz otrzymać oficjalny atest. Jeżeli działania te odniosą pozytywny efekt, zostaje on objęty tzw. legalizacją – czyli dziesięcioletnim okresem ważności. Po upływie tego czasu konieczne jest więc przedłużenie legalizacji – które umożliwia legalne użytkowanie butli przez 10 kolejnych lat – lub wymiana jej na nową. Kontrola i ewentualne zakończenie eksploatacji zbiornika po okresie dekady jest konieczne ze względu na fakt, że podczas regularnego użytkowania jest on poddawany licznym cyklom napełniania oraz opróżniania z gazu LPG pod wysokim ciśnieniem. Oprócz tego zbiornik jest także regularnie wystawiany na działanie korozji i skrajnych temperatur – wszystko to ma zaś znaczny wpływ na jego szczelność oraz sprawność funkcjonowania. Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że konieczna jest wymiana butli LPG na nową, jest występowanie wszelkiego rodzaju uszkodzeń mechanicznych – np. powstałych podczas wypadku samochodowego.

Producenci zbiorników, z którymi współpracujemy, to doświadczone i sprawdzone marki: STAKO Worthington, GZWM oraz Bormech. Wybór zbiorników ich oferty oznacza wybór butli przetestowanej zgodnie z wymogami prawa.

Ekspert LPG – najlepsze miejsce na wymianę zbiornika LPG

Szukając warsztatu, w którym w bezpieczny i profesjonalny sposób przeprowadzona zostanie wymiana butli, zwróćmy się do specjalisty. Dzięki wieloletniej praktyce w zakresie produkcji samochodowych instalacji gazowych, dystrybucji zbiorników LPG&CNG będących jednym z elementów kompletnej instalacji, oraz dzięki wieloletniemu doświadczeniu w montażu Zenit Autogas Systems otworzyło ogólnopolską sieć renomowanych warsztatów Ekspert LPG. Pracownicy tych serwisów to doświadczeni eksperci gwarantujący nie tylko profesjonalną wymianę zbiornika LPG, lecz także prawidłowy montaż oraz staranną regulację całej instalacji. Skorzystanie z ich usług równa się uzyskaniu profesjonalnego serwisu i niezawodnego produktu, który w krótkim czasie umożliwia generowanie znacznych oszczędności podczas eksploatacji pojazdu. Składając wizytę w warsztacie, otrzymasz kompletne informacje odnośnie wyboru optymalnego typu instalacji Zenit do swojego samochodu.

Niemal 25-letnie doświadczenie w branży pozwoliło Zenit Autogas Systems na stworzenie z jednej strony 3 linii produktowych (PREMIUM, PRO, BASIC), a z drugiej – wykreowanie wysokiego poziomu obsługi klienta. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!