instalacja w nowym samochodzie tak

’LPG w nowym pojeździe – dlaczego warto?’

W związku z ciągłymi wzrostami cen paliwa wielu kierowców rozważa zamontowanie w swoich samochodach instalacji LPG jego wartość wciąż jest o połowę niższa niż benzyny czy oleju napędowego. Czy warto zainstalować gaz w samochodzie? Spieszymy z odpowiedzią!

Zalety instalacji LPG w nowym samochodzie

Instalacja LPG to rozwiązanie o wiele bardziej przyjazne środowisku niż korzystanie z innych rodzajów paliwa.  Auto posiadające instalację emituje do atmosfery znacznie mniejsze ilości, wpływającej na zanieczyszczenie powietrza sadzy. Ponadto, decydując się na instalację gazową, przede wszystkim zaoszczędzimy na paliwie – samochód na gaz jest w stanie przebyć bez tankowania dwukrotnie większy dystans, niż napędzany olejem lub benzyną. To zaś oznacza, że LPG pozwoli nam zmniejszyć eksploatację naszej maszyny nawet o połowę.

 

Instalacja LPG to wciąż rozwojowy temat dla właścicieli nowych samochodów – głównie dlatego, że instalacja do bezpośredniego wtrysku paliwa jest dedykowana pod konkretny kod silnika. Jeżeli więc instalacja nie została jeszcze opracowana kierowca musi wstrzymać się z decyzją o montażu. Prawda jest jednak taka, że zalety instalacji LPG znacznie przewyższają wszelkie ewentualne niedogodności. Pamiętajmy też, że wszystko zależy od poziomu i charakteru usług w danym warsztacie – jeżeli udamy się do wykwalifikowanego specjalisty, będziemy mogli mieć pewność, że nasza instalacja zostanie zamontowana bez zarzutu i poddana starannej regulacji. Wiele warsztatów oferuje wysoki standard obsługi, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o ewentualne usterki.

 

Rozważając ten problem, pamiętajmy, że instalacja gazowa w nowym samochodzie niesie ze sobą wymierne korzyści – dwukrotne obniżenie kosztów paliwa, które z roku na rok jest coraz droższe, a także możliwość przejechania na tym samym baku znacznie większej odległości, niż było to dotychczas możliwe. Pamiętajmy też, że decydując się na montaż LPG, postępujemy ekologicznie, a w dobie coraz bardziej alarmujących wieści odnośnie gwałtownych zmian na całej kuli ziemskiej jest to wartość, której nie da się wycenić.