dystrybutor paliwa

’O czym należy wiedzieć, tankując LPG?’

Obecnie użytkownicy samochodów na gaz mogą tankować pojazdy na samoobsługowych stanowiskach tankowania. O czym należy wiedzieć, tankując LPG? Zetknięcie skóry z gazem podczas tankowania jest bardzo niebezpieczne, dlatego do tankowania gazu warto przystąpić w ochronnych rękawiczkach. Aby zapobiec wydostawaniu się paliwa na zewnątrz podczas napełniania baku w aucie z instalacją gazową, trzeba przestrzegać instrukcji tankowania gazu. Opary gazu mogą być przyczyną poważnych ran odmrożeniowych, dlatego ważne jest ostrożne używanie pistoletu do paliwa gazowego.

Co wpływa na bezpieczne tankowanie LPG?

Dystrybutory LPG, dostępne do samodzielnego użytku, wyposażone są w zabezpieczenia, chroniące przed wydostaniem się gazu do środowiska zewnętrznego. Pistolety do tankowania płynnego gazu posiadają zaczepy, zapobiegające uciekaniu paliwa. Prawidłowo zapięty pistolet zapewnia wysoką szczelność układu tankowania. Pamiętaj jednak, że jeśli masz obawy przed samodzielnym tankowaniem LPG do auta, możesz skorzystać z pomocy obsługi w punkcie dystrybucji.

W jaki sposób należy tankować gaz?

Tankowanie gazu to łatwa czynność, lecz trzeba wykonywać ją z rozwagą, po uprzednim zapoznaniu się ze sposobem obsługi dystrybutora paliwa. Tankowanie można rozpocząć po wyłączeniu silnika pojazdu i zaciągnięciu ręcznego hamulca. W celu napełnienia baku należy równomierne wsunąć pistolet do zaworu samochodu. Gwałtowne wprowadzenie pistoletu do wlewu paliwa może skutkować niebezpiecznym wyciekiem gazu. Przed rozpoczęciem tankowania trzeba zacisnąć blokadę, znajdującą się na pistolecie. Włączenie i przytrzymanie przycisku, znajdującego się na dystrybutorze, uruchomi dostawę paliwa do baku. Po uzupełnieniu zbiornika w samochodzie można uwolnić blokadę i odłożyć pistolet do dystrybutora.