Podróż bezpieczna dla zdrowia i łaskawa dla portfela

Podróż bezpieczna dla zdrowia i łaskawa dla portfela?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie…Zostać w domu czy podróżować? Lockdown minął, większość restrykcji wobec obywateli została zniesiona – próbujemy wrócić do „normalności”, choć wciąż z zachowaniem zasady dystansu społecznego.

Zakaz przemieszczania się zniesiony…

Kwarantanna i kilkadziesiąt dni przebywania niemal 24/7 w domu za nami. Z dnia na dzień musieliśmy się dostosować do nowej rzeczywistości. W przestrzeni domowych czterech kątów często pracowaliśmy zdalnie, a niekiedy jednocześnie opiekowaliśmy się dziećmi. Był czas, w którym nawet spacer był zakazany, nie wspominając o zakazie przemieszczania się i podróżowania. A to właśnie możliwość podróżowania dla wielu z nas jest motorem napędowym do działania i odskocznią w codziennym życiu.

Pozostać w domu czy podróżować?

Lockdown minął, więc podróżować. ALE bezpiecznie! Nie każdy środek transportu zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie. Autobusy czy pociągi to zamknięte pomieszczenia, w których przebywa wiele osób o nieznanym stanie zdrowia. Mimo braku ograniczeń w przemieszczaniu się, pamiętajmy o zasadzie dystansu społecznego. Zastanówmy się dwa razy przed zakupem biletu na zatłoczony pociąg czy autokar. Nie oznacza to jednak, że mamy sobie odmawiać spędzenia czasu w wymarzonych miejscach – rozważmy jedynie czy istnieją bardziej bezpieczne środki transportu.

Jak bezpiecznie podróżować w nowej (po)CO-VID’owej rzeczywistości?

W obliczu nowej rzeczywistości, jeśli to możliwe, podróżuj własnym samochodem. Dzięki temu zwiększysz szanse na spędzenie lata i wakacji w zdrowiu i z uśmiechem na twarzy całej rodziny. Jazda samochodem to również gwarancja niezależności czasowej i finansowej. Czasowej, bo Ty decydujesz kiedy odpalasz silnik i nie trzymasz się odgórnego rozkładu jazdy. Finansowej, ponieważ jazda samochodem może być nie tylko bezpieczna, ale także oszczędna. Czym więcej jeździsz, tym więcej oszczędzasz. Brzmi niewiarygodnie? A jednak…Taką swobodę daje Ci jazda autem z instalacją gazową LPG. Jednorazowa inwestycja procentuje. Przynosi wymierne oszczędności finansowe, które pokochasz. Każde tankowanie na stacji to rachunki niższe o połowę, ponieważ LPG jest paliwem o ok. 50% tańszym od benzyny. Zawsze. To nie wynik sezonowej promocji, tylko względnie stałej relacji cen obu paliw.

Jeśli planujesz wyjazdy bliższe lub dalsze, a także często przemieszczasz się na co dzień – korzystaj ze środków transportu, które będą maksymalnie bezpieczne dla Ciebie i rodziny. W ramach aktywności fizycznej może to być własny rower. W ramach codziennego transportu zaś najlepiej sprawdzi się jazda samochodem. A jazda samochodem z instalacją gazową to podwójna korzyść: bezpieczny i oszczędny sposób na podróżowanie. To codzienne, jak i wakacyjne.

Ile zaoszczędzisz montując instalację gazową LPG i jeżdżąc na gazie?
Sprawdź w kalkulatorze: Kalkulator opłacalności montażu.

Źródło zdjęcia