wyjazd na narty

’Wyjazd na narty? Tylko na paliwie LPG!’

Planujesz rodzinny wypad na narty? A może chcesz zabrać ze sobą paczkę znajomych? Niezależnie od tego, z kim podróżujesz, musisz zadbać o odpowiednie przygotowanie do podróży. Jeśli zamierzasz jechać własnym samochodem, mowa tu nie tylko o spakowaniu walizki, ale i przygotowaniu auta. Rosnące ceny paliw sprawiają, że musisz też liczyć się z tym, że taka wycieczka może sporo kosztować. Wydatek będzie tym większy, im więcej kilometrów masz do przejechania. Jeżeli więc planujesz ferie za granicą, możesz się spodziewać niemałych wydatków. Co zrobić jednak, by zaoszczędzić na dojeździe? Poniżej podpowiadamy, jak inwestycja w LPG, może wpłynąć na ograniczenie kosztów wyjazdu na narty.

Dlaczego wyjazd na ferie na paliwie LPG jest ekonomicznym rozwiązaniem?

Nie od dziś wiadomo, że jazda samochodami z instalacją LPG jest gwarancją oszczędności w porównaniu do jazdy autami zasilanymi benzyną. I choć wszystkie rodzaje paliw drożeją, instalacja LPG nadal wydaje się ekonomicznym rozwiązaniem, nawet pomimo tego, że w przeliczeniu na litry auta w LPG zużywają więcej paliwa niż samochody na benzynę. Niższe koszty eksploatacji trudniej zaobserwować na krótkich dystansach, ale najbardziej są one widoczne właśnie podczas dłuższych podróży. Montaż instalacji LPG jest szczególnie opłacalny wtedy, gdy częściej pokonuje się dłuższe dystanse, dlatego wyjazd na narty na paliwie LPG okazuje się tak korzystny.

Oczywiście wysokość oszczędności zależy od wielu czynników. Znaczenie ma model auta oraz styl jazdy, ale w przeliczeniu na koszty bieżącej eksploatacji, wyjazd na narty na paliwie LPG może być gwarancją oszczędności od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Co więcej, montaż instalacji gazowej w zestawieniu z użytkowaniem np. aut elektrycznych jest też w Polsce bardziej ekologiczny. LPG jako paliwo samochodowe odpowiada za niższą emisję szkodliwych związków węgla, azotu i ciężkich węglowodorów niż inne paliwa kopalne. Tym samym oznacza to mniejszy wpływ na zmiany klimatyczne oraz redukcję smogu. Wybierając się na urlop lub wyjazd w góry, warto zatem pomyśleć nie tylko o swoim portfelu, ale i środowisku.