świnka skarbonka

’Jakie zalety ma instalacja gazowa w samochodzie?’

Jeśli cenisz oszczędne i ekologiczne rozwiązania, to z pewnością nie trzeba Cię przekonywać o korzyściach związanych z posiadaniem instalacji LPG. Jeśli jesteś sceptykiem i zastanawiasz się, jakie zalety ma instalacja gazowa w samochodzie – koniecznie zapoznaj się z argumentami, przemawiającymi na korzyść płynnego paliwa, pozyskiwanego z naturalnych źródeł. Czym jest LPG? To produkt uboczny, który pochodzi z rafinacji ropy naftowej oraz ze złóż gazu ziemnego. Pod wpływem ciśnienia LPG, będący mieszanką propanu i butanu, przekształca się w ciekłą formę.

Ekologiczna instalacja LPG/CNG

Jaki wpływ ma instalacja LPG/CNG na ekologię? Spośród paliw silnikowych, LPG i CNG uwalniają do środowiska najmniej szkodliwych substancji. W samochodach napędzanych paliwem LPG czy CNG mieszanka powietrzno-paliwowa, jako bardziej jednorodna w porównaniu z pozostałymi paliwami, spalana jest dokładniej. Paliwo gazowe nie przyczynia się do zwiększenia smogu. Gaz do silników spalinowych uznawany jest za paliwo czyste, które cechuje się szybkim odparowywaniem, dlatego nie wywołuje skażenia gleby i wód podziemnych w razie przypadkowego wycieku.

Co daje nowoczesna, sekwencyjna instalacja autogaz?

Technologicznie zaawansowane instalacje autogazu wyposażone są w układ wtryskiwaczy, którymi paliwo wprowadzane jest do cylindrów silnika.
Elektroniczny sterownik kontroluje ten proces. System wtrysku zapewnia precyzję dawkowania paliwa i pozwala zachować optymalny skład mieszanki paliwowej.
Nowoczesne, sekwencyjne instalacje autogaz, tj. instalacje LPG do bezpośredniego wtrysku to rozwiązanie coraz powszechniej stosowane przez producentów aut.
Instalacja gazowa nowej generacji wspomaga wydajną pracę silnika. Gaz sekwencyjny umożliwia użytkownikom pojazdów dynamiczną i oszczędną jazdę.